Po 12 latach do Ustrzyk Dolnych zaczęły kursować pociągi. Są to wakacyjne połączenia realizowane w soboty i niedziele – po dwa razy dziennie. Dodatkową atrakcją dla wszystkich, którzy zdecydują się na podróż koleją jest możliwość dojazdu do miejscowości Medzilaborce na Słowacji.

Zgodnie z aktualnym planem jazdy, w każdy weekend do 28 sierpnia włącznie będą kursować pociągi z Sanoka do Ustrzyk Dolnych i z powrotem. Ze stacji początkowej skład wyjeżdża o godzinie 6:18 i 19:31, z kolei w drogę powrotną z Ustrzyk wyrusza o 7:22 i 20:43. Rozkład jazdy jest zdecydowanie lepszy niż pierwotnie zakładano. Wynika to z remontu torowiska wykonanego przez Kolejarzy ISE Zagórz, które pozwoliło na zwiększenie prędkości przejazdu do 50 km/h na odcinku Ustrzyki Dolne – Uherce Mineralne. W ten sposób podróż między dwoma powiatowymi miastami zajmuje lekko ponad godzinę.

Dodatkową atrakcją dla pasażerów jest dobre skomunikowanie pociągu z Ustrzyk Dolnych z pociągiem transgranicznym jadącym do słowackich Medzilaborec. Po dojechaniu do Sanoka, przesiadamy się do drugiego składu, którym następnie kontynuujemy podróż.

Rozkład jazdy pociągów

  • Ustrzyki Dolne 07:32 – Sanok 08:36
  • Sanok 08:41 – Medzilaborce 10:24
  • Medzilaborce 17:48 – Sanok 19:26
  • Sanok 19:32 – Ustrzyki Dolne 20:35
Fot. Kamil Mielnikiewicz
« z 6 »

Trasa z Ustrzyk Dolnych do Medzilaborców (wliczając przesiadkę w Sanoku) zajmuje 2 godziny 52 minuty. Na przestrzeni tego czasu pociąg przejeżdża przez Ustjanową, Olszanicę, Uherce Mineralne, Jankowce, Łukawicę, Załuż, Nowy Zagórz, Sanok, Zagórz, Tarnawę Dolną, Czaszyn, Morochów, Mokre Małopolskie, Wysoczany, Szczawne Kulaszne, Rzepedź, Komańczę, Nowy Łupków oraz Łupków.