W Internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc Kacprowi, młodemu piłkarzowi z Bieszczadów, który walczy o powrót do pełnej sprawności po koszmarnym wypadku samochodowym.

Złamanie lewej kości skroniowej, krzyżowej, obojczyka, żeber, uraz płuc, pęknięcie śledziony oraz uraz czaszkowo-mózgowy. To opis obrażeń, jakie podczas wypadku samochodowego poniósł Kacper, 21-letni mieszkaniec Uherzec Mineralnych.

Do tragicznego wypadku doszło 21 stycznia 2022 roku. Kacper wracał z pracy. Niestety, pomiędzy miejscowościami Myczków a Solina, ze względu na trudne warunki atmosferyczne, wpadł w poślizg i auto dachowało. „To, że przeżył to cud” – mówi Pan Piotr, tato Kacpra. 21-latek w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Lesku, gdzie natychmiastowo poddano go operacji.

Fot. OSP Polańczyk | Facebook

„Sztab medyków walczył o nasze dziecko, a my umieraliśmy z bezsilności. Co chwilę dostawaliśmy kolejne straszliwe wiadomości! Czas uciekał nieubłaganie, a sytuacja wciąż się nie poprawiała” – dodaje Pan Piotr. Od momentu wypadku Kacper był utrzymywany w śpiączce. Każdego dnia stawał się bardziej wątły, blady, słabszy, ale dzielnie walczył i udało się – obudził się!

W Internecie ruszyła zbiórka na pomoc Kacprowi. W ciągu kilku godzin udało się zebrać ponad 31 tysięcy złotych.