Rozpoczęły się przygotowania do organizacji czwartego etapu wyścigu Tour de Pologne, który w pełni odbędzie się w województwie podkarpackim. Start etapu zaplanowany jest na leskim Rynku, z kolei koniec w Sanoku.

Rozmowy na temat organizacji czwartego etapu

W ostatnich dniach w Sali Herbowej w Sanoku odbyło się spotkanie samorządowców województwa podkarpackiego, podczas którego rozmawiano na temat organizacji słynnego wyścigu Tour de Pologne. Tegoroczna meta czwartego etapu zlokalizowana będzie w Sanoku. Jak podkreślił Wojciech Bahun, prezydent Przemyśla, organizacja zakończenia wyścigu to ogromne wydarzenie, które może przynieść miastu promocję wartą około 3 milionów złotych.

Wspólnie z innymi samorządowcami chcemy, by ten wyścig jeszcze mocniej wpłynął na promocję naszych małych ojczyzn. Będzie to możliwe dzięki wspólnemu wkładowi i współpracy

–zauważa Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

Trasa Tour de Pologne ponownie w Bieszczadach

Czwarty etap Tour de Pologne odbędzie się 2 sierpnia 2022 roku. Start zaplanowano na Rynku w Lesku. Następnie kolarze przejadą małą pętlą bieszczadzką przez Hoczew, Berezkę, Myczków, Polańczyk, Sakowczyk, Rajskie, Polanę, Czarną Górną, Równię, Ustrzyki Dolne. Dalej zawodnicy będą kierować się na Krościenko, Liskowate, Arłamów, Wolę Korzeniecką, Birczę, Tyrawę Wołoską, Bykowce, by po 179 kilometrach dotrzeć ostatecznie do Sanoka.

Trasa czwartego etapu będzie prowadzić przez Bieszczady czy góry Sanocko-Turczańskie. Charakterystyczną cechą tego odcinka będą liczne wzniesienia i zjazdy. Zawodnicy będą mieli do zdobycia 3 premie lotne: w Ustrzykach Dolnych, gminie Fredropol oraz Birczy. Ponadto 3 premie górskie w gminie Czarna (II kategoria), przy Hotelu Arłamów (II kategoria), a na 30 kilometrów przed metą w Sanoku, kolarze powalczą o trzecią premię górską w Leszczawie (II kategoria).

Fot. Kamil Mielnikiewicz