Cztery osoby, w tym 13-letnie dziecko zostały poszkodowane w wypadku do jakiego doszło dzisiaj przed godziną 16:00 na drodze krajowej nr 84 w miejscowości Uherce Mineralne. Przez blisko 3 godziny przejazd na odcinku trasy Ustrzyki Dolne – Lesko był niemożliwy.

Na miejscu wypadku szybko pojawiły się służy ratunkowe. By wydostać poszkodowanych z auta potrzebne było użycie narzędzi hydraulicznych. Jak informowała nas młodsza aspirant Natalia Brzozowska z Komendy Powiatowej Policji w Lesku po zaopatrzeniu zostali oni przewiezieni do szpitali w Lesku i Sanoku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki VW Golf zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym Audi A4. Ranne zostały 4 osoby: kierowca VW Golfa i 3 osoby podróżujące Audi. Najpoważniej ranny jest 13-letni chłopiec. Przed godziną 19:00 zakończono policyjne czynności pod nadzorem prokuratora. Droga w tej chwili już jest przejezdna

– informuje podinspektor Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji.

Na miejscu pracowali strażacy z Leska, Uherzec Mineralnych i Olszanicy, cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz trzy patrole policji.

Zdjęcie główne: OSP KSRG Uherce Mineralne