Wieżę widokową na grzbiecie Jeleniowatego udostępniono dla turystów dokładnie przed rokiem. Od samego początku była ona miejscem chętnie odwiedzanym, a wszystko to dzięki niesamowitym widokom na bieszczadzkie połoniny i doliny górnego Sanu. Z liczącej 32 metrów platformy można dostrzec nie tylko Bieszczady po polskiej stronie ale również po ukraińskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Bieszczadzka Kolejka Leśna przewiozła w tym roku rekordową liczbę pasażerów

„Do tej pory Muczne znane było głównie z zagrody pokazowej żubrów i szlaku na Bukowe Berdo. Od momentu otwarcia wieży wyraźnie zwiększył się ruch turystyczny na grzbiecie Jeleniowatego, a idący na ten punkt widokowy mają okazję być też na Brenzbergu, ważnym dla nas miejscu pamięci narodowej. Mamy też świadomość, że udostępnienie atrakcji w lasach gospodarczych odciąża przeludnione szlaki na połoninach” – mówi Ewelina Baran, specjalistka ds. edukacji z Nadleśnictwa Stuposiany.

Rekordy odwiedzających zanotowano też w ekspozycji przyrodniczej przy Centrum Promocji Leśnictwa, coraz chętniej turyści zaglądają do niedawno utworzonego arboretum krzewów rodzimych nad potokiem Muczny, gdzie można odetchnąć po trudach górskiej wędrówki. W tym roku nadleśnictwo zbudowało nowy parking, pozwalający nieco rozładować bardzo duży ruch samochodowy w dolinie.

Źródło: RDLP Krosno

Autor: Kamil Mielnikiewicz