Od dzisiaj wieża widokowa na szczycie Korbani w Bieszczadach będzie zamknięta – poinformowało Nadleśnictwo Baligród. Obiekt został zabezpieczony, tak by nikt na niego nie wszedł.

Korbania to jeden z najlepszych, łatwo dostępnych punktów widokowych w Bieszczadach. Poza połyskującą w oddali taflą Jeziora Solińskiego można stąd podziwiać całe morze szczytów – od połonin: Wetlińskiej, Caryńskiej, Tarnicy, aż po Pasmo Borżawa na Ukrainie. Z uwagi na to, mieszcząca się tam wieża widokowa przyciąga rzeszę turystów bez względu na warunki pogodowe.

Platforma widokowa zamknięta

By zapewnić bezpieczeństwo osobom odwiedzającym to miejsce, Nadleśnictwo Baligród podjęło decyzję o remoncie platformy widokowej. Aktualnie wieże zamknięto i zabezpieczono przed wejściem.

Fot. EWS, Nadleśnictwo Baligród

Planowany termin udostępnienia obiektu to czerwiec bieżącego roku. Jest to czas orientacyjny. Wszystko będzie zależało od warunków pogodowych, które mogą mieć wpływ na przebieg prac

– informuje Nadleśnictwo Baligród.

Wieża widokowa na Korbani

Nadleśnictwo Baligród postawiło wieżę widokową na Korbani w 2014 roku. Jest to obiekt trzykondygnacyjny, którego wysokość wynosi 8 metrów. Warto jednak zauważyć, że tyle wystarczy, by móc podziwiać malownicze panoramy Jeziora Solińskiego, doliny Sanu, pasma Otrytu, Bieszczady Wysokie z połoninami, a na północy Góry Słonne z szybowiskiem w Bezmiechowej.

Najkrótsze dojście do wieży prowadzi od Bukowca. Zaczyna się tuż przy nowo wybudowanej wiacie z piecem i miejscem na ognisko. Nadleśnictwo Baligród wytyczyło zieloną ścieżkę przyrodniczą, która połączyła Bukowiec z Korbanią i Łopienką.

Zdjęcie główne: J. Hryniak, Nadleśnictwo Baligród