Reklama

Reklama

Warunki pogodowe w Bieszczadach

Opublikowano: 13 stycznia 2021 06:31
Autor: Asia Paś | Zdjęcie: Marcin K.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Dzisiaj pogoda bardzo zimowa

Reklama

Od rana zachmurzenie duże, możliwe opady śniegu. Po południu możliwe krótkie rozpogodzenia.

Opis sytuacji na szlakach wydany przez GOPR

Zagrożenie lawinowe występuje lokalnie na stromych i bardzo stromych stokach w miejscach odłożenia śniegu z ostatnich opadów przez wiejący powyżej górnej granicy lasu silny wiatr na podłoże trawiaste lub warstwę śniegu starego.

Pokrywa zbudowana ze śniegu zmrożonego i przewianego. Najwięcej śniegu/ok. 60 - 70 cm/ znajduje się na stokach zawietrznych, na których śnieg został zmagazynowany pod wpływem wiejących wiatrów, z przewagą wystaw północnych i północno-wschodnich.W grzbietowych partiach pokrywa ok. 30 cm zbudowana ze śniegu przewianego.

Na części obszaru pokrywa stabilizowana przez nieprzykrytą roślinność. Na ogół dogodne warunki. Należy zachować szczególną ostrożnośc na stokach bardzo stromych lub ekstremalnych.

Ustrzyki Górne - temperatura maksymalna minus 4°C

Wetlina - temperatura maksymalna minus 3°C

Cisna - temperatura maksymalna minus 3°C

Tarnica - temperatura maksymalna minus 7°C

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.