Reklama

Reklama

Sytuacja na podkarpackim odcinku granicy państwowej

Opublikowano:
Autor:

Sytuacja na podkarpackim odcinku granicy państwowej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktualnie odprawy graniczne dokonywane są w Budomierzu, Korczowej oraz w Medyce. Na granicy z Ukrainą cały czas obowiązują ograniczenia w ruchu oraz obostrzenia sanitarne

Od marca br. na zewnętrznej granicy EU obowiązują ograniczenia w ruchu. Prowadzona jest równiez kontrola sanitarna

Aktualnie granicę z Ukrainą (na Podkarpaciu) można przekraczać w:

  Korczowej (ruch osobowy oraz towarowy), 

  Medyce (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy). Nadal nie kursują osobowe pociągi międzynarodowe z Ukrainy do Polski.

  Budomierzu (ruch osobowy oraz towarowy do 3,5 ton).

Na wjazd do Polski nadal obowiązują ograniczenia w przekraczaniu granicy przez obywateli państw trzecich, w tym ob. Ukrainy. Granicę mogą przekroczyć tylko określone kategorie podróżnych (m.in. kierowcy samochodów ciężarowych, cudzoziemcy posiadający prawo pracy i studenci). Realizowane są także wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej. Co do zasady, każdy wjeżdżający do kraju jest zobowiązany odbyć kwarantannę.

Obywatele UE, Polski oraz cudzoziemcy którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli Polski, albo pozostają pod ich stałą opieką są zwolnieni z kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej.

Na granicy wewnętrznej UE (na Podkarpaciu jest to granica z Republiką Słowacką) nie są prowadzone kontrole graniczne. Jednak planując podróż zagraniczną należy uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim. Osoby wybierające się za granicę zachęcamy do zapoznania się z obostrzeniami w krajach tranzytowych i docelowych. Informacje dostępne są m.in. na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Więcej informacji dotyczących aktualnych zasad przekraczania granicy i kwarantanny znajdziesz  ⇒TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy