Podsumowanie piłkarskiego weekendu: Wysokie wygrane drużyn z Leska i Ustrzyk Dolnych

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powrót do gry B klasy oraz wysokie wygrane bieszczadzkich zespół – tak w skrócie można podsumować kończący się weekend piłkarski.

Klasa okręgowa

W sobotnie południe piłkarze z Ustrzyk Dolnych na stadionie w Arłamowie urządzili sobie festiwal strzelecki w meczu przeciwko Beskidowi Posada Górna. Pięć z siedmiu bramek strzelił Radosław Macnar, który po IV kolejce stał się najlepszym strzelcem w Bieszczadach. Ustrzycka drużyna plasuje się obecnie na pierwszej pozycji w ligowej tabeli klasy okręgowej.

W drugim spotkaniu Szarotka Uherce po raz kolejny odniosła porażkę. Tym razem podopieczni trenera Bogdana Kwaśnika ulegli w Faliszówce miejscowemu Orłowi 3:1. Jedyną bramkę dla przyjezdnych w 35. minucie strzelił doświadczony piłkarz – Rafał Niżnik.

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne – Beskid Posada Górna 7:0 (2:0)

7:0 Radosław Macnar 85’

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne: (77’ Radosław Zawalski) Dariusz Półkoszek, (67’ Krystian Skwara) Fabian Winnicki, Kamil Groborz, (62’ Kamil Demkowski) Hanson Kumah-Doe, (70’ Kacper Kolbuch) Daniel Rąpała, Radosław Macnar, Kamil Walaszczyk, Paweł Ziemba, Igor Jacenkiw, Filip Fundanicz i (61’ Sebastian Matiasik) Mateusz Kuzio.

Orzeł Faliszówka – Szarotka Uherce 3:1 (1:1)

1:1 Rafał Niżnik 35’

Szarotka Uherce: Dominik Pasierbowicz, Hubert Zaniewicz, Maciej Kuzicki, Tomasz Hańczyk, Daniel Chlebicki, Jarosław Zaniewicz, Rafał Niżnik, Kamil Różycki, Kamil Kędzior, Kacper Jaremczuk i Adrian Lorenowicz.

Klasa „A”

Rekord strzelecki padł w Lesku, gdzie miejscowa Sanovia przed własną publicznością pokonała Szarotkę Nowosielce aż 10:0. Gospodarze już od samego początku dominowali na boisku, co w kolejnych etapach przełożyło się na bardzo dobrą skuteczność. Warto wspomnieć również o linii obrony, która podczas tego pojedynku pracowała bez zarzutów. Przyjezdni nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Jakuba Krzywińskiego.

W najciekawszym spotkaniu II kolejki klasy „A”, MKS Osława Zagórz na stadionie Wolności pokonała WIKI Sanok 5:1. Gospodarze już po pięciu minutach objęli prowadzenie za sprawą Piotra Kowalskiego, który wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Adama Marciniaka. Następnie na 2:0 ze stałego fragmentu gry bramkę zdobył Igor Hydzik. Na 3:0 podwyższył Paweł Rachwał. Bramkę do szatni zdobył Piotr Kowalski ustanawiając tym samym wynik 4:0 przed przerwą. W drugiej połowie honorową bramkę dla Sanoka strzelił Rafał Domaradzki a w ostatnich sekundach wynik spotkania ustanowił Dominik Szajdek, który wykorzystał wrzutkę Marciniaka.

Z wyniku nie mogą być zadowoleni piłkarze Bieszczadów Jankowce oraz Lotniarza Bezmiechowa. Obie ekipy przegrały swoje wyjazdowe mecze odpowiednio z Bukowianką Bukowsko 6:1 oraz Górnikiem Strachocina 4:0.

Sanovia Lesko – Szarotka Nowosielce 10:0 (2:0)

10:0 Łukasz Wróbel 89’

Sanovia Lesko: Jakub Krzywiński, (65’ Jan Kotyła) Rafał Szczygieł, Krzysztof Samuś, Rafał Markowski, Rafał Paszkowski, (52’ Mateusz Solon) Janusz Hydzik, Jacek Zięba, Łukasz Wróbel, Przemysław Furman, (55’ Eryk Ginda) Patryk Latusek i (62’ Andrzej Dadaś) Piotr Rajchel.

MKS Osława Zagórz – WIKI Sanok 5:1 (4:0)

1:0 Piotr Kowalski 5’

2:0 Igor Hydzik 20’

3:0 Paweł Rachwał 24’

4:0 Piotr Kowalski 29’

4:1 Rafał Domaradzki 63’

5:1 Dominik Szajdek 90+3’

MKS Osława Zagórz: Arkadiusz Mindur, Dominik Szajdek, Adam Marcinik, Miłosz Stach, Grzegorz Kowalczyk, Piotr Kowalski, Adam Pisaniak, (90’ Radosław Filipowicz) Jakub Czura, (85’ Daniel Bańczak) Kamil Łącki, (83’ Kacper Gaworecki) Igor Hydzik i (85’ Kamil Szczepaniak) Paweł Rachwał.

Bukowianka Bukowsko – Bieszczady Jankowce 6:1 (3:1)

2:1 Kacper Bryndza 35'

Bieszczady Jankowce: Konrad Namirowski, (65' Kamil Uzdejczyk) Marcin Sidorski, Mateusz Bryndza, Kacper Bryndza, (46' Andrzej Zieliński) Dominik Bryndza, Marek Jarosz, Daniel Lipka, Wojciech Murawski, Łukasz Pawlak, (25' Maciej Uzdejczyk) Paweł Stefanowski i Mateusz Uzdejczyk.

Górnik Strachocina – Lotniarz Bezmiechowa 4:0 (1:0)

Lotniarz Bezmiechowa: Janusz Karwaj, (76' Arkadiusz Bobala) Sebastain Mularz, Kamil Dudzik, Bartosz Adamski, Kacper Dunaj, Bartłomiej Kabala, Bartosz Maślak, Damian Mularz, Marcin Otta, Paweł Otta i Karol Szmyd.

Klasa „B”

Podczas inauguracji krośnieńskiej B klasy byliśmy świadkami jedynie dwóch spotkań. Otryt Lutowiska zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Zmobilizowana drużyna dała z siebie wszystko, co poskutkowało skromną lecz wygraną nad Lotnikiem Ustjanowa. Mimo że,  przyjezdni często atakowali bramkę rywala, to nie przełożyło się to na gola.

Drugie spotkanie rozpoczęło się z około 30 minutowym opóźnieniem. Było to spowodowane późnym dotarciem ekipy sędziowskiej do Łukowego. Gabry pokonały LKS Olszanicę 1:0. Już w pierwszej połowie bramkarz gospodarzy ujrzał czerwony kartonik przez co był zmuszony opuścić boisko. Wynik spotkania w 85. minucie ustanowił Sylwester Kulig.

Otryt Lutowiska – Lotnik Ustjanowa 1:0 (1:0)

1:0 Kamil Dawidowicz 44’

Otryt Lutowiska: Andrzej Pawlak, Marcin Ochwald, Mateusz Kurmel, Miłosz Pleskacz, (67’ Bartosz Pełdiak) Radosław Różański, (61’ Jakub Dziedzic) Yurii Dubravskyi, (75’ Łukasz Herbut) Kamil Dawidowicz, Adam Pawlak, (46’ Kamil Steciuk) Jakub Pełdiak, (80’ Miłosz Chrapkiewicz) Tomasz Pawlak i Michał Winiarski.

Lotnik Ustjanowa: Dawid Armata, (82’ Kacper Koss) Patryk Dec, Paweł Florek, Karol Fundanicz, Konrad Krzaczkowski, (80’ Fabian Kisilewicz) Bartosz Kuźmiński, Kamil Rymarczyk, Szymon Sokołowski, Radosław Woźny, (80’ Daniel Dyląg) Łukasz Wróbel i (56’ Paweł Sałosz) Sebastian Zając.

Gabry Łukowe – LKS Olszanica 1:0 (0:0)

1:0 Sylwester Kulig 85’

Gabry Łukowe: Tomasz Osenkowski, Sylwester Kulig, Bartosz Kusiak, Dawid Kopczyk, Piotr Paszko, (70’ Sławomir Swalarz) Damian Szajnowski, Kamil Tokarz, Radosław Sywanicz, (46’ Michał Tokarz) Krzysztof Bochnak, (46’ Norbert Latusek) Dariusz Baryła i Kacper Kaczmar.

LKS Olszanica: Mateusz Conio, Radosław Jordan, Adam Prajzner, Paweł Jaworski, (65’ Konrad Józefiak) Artur Fedycki, Hubert Kurnyta, Krystian Wójtowicz, Arkadiusz Józefiak, Tomasz Harabasz, Ruben Mirowski i (40’ Paweł Piechocki) Filip Mirowski.