Podsumowanie I rundy Pucharu Polski

Opublikowano:
Autor:

Przeczytaj również:

Wiadomości W I rundzie Pucharu Polski wzięło udział siedem klubów z terenu Bieszczadów. Zespoły z wyższych lig bez większych problemów pokonały B klasowe drużyny.

19 sierpnia o godzinie 17.00 na stadionie w Olszanicy, Łukowym, Lutowiskach oraz Myczkowcach zostały zainaugurowane tegoroczne rozgrywki Pucharu Polski. W najciekawszym meczu obecny lider B klasy – Otryt Lutowiska po dobrej grze uległ wyżej notowanemu klubowi z Ustrzyk Dolnych 2:5. W barwach MKS-u debiut piłkarski zaliczył Prezes Hotelu Arłamów – Michał Kozak

Bez szans na jakikolwiek dobry rezultat byli z kolei piłkarze z Łukowego. Miejscowe Gabry przegrały z Cosmosem Nowotaniec - trzecim zespołem krośnieńskiej okręgówki aż 0:11.

Do najbardziej wyrównanego starcia doszło w Olszanicy, gdzie LKS podejmował Lotnik Ustjanową. Wynik meczu po około trzydziestu minutach otworzył Michał Konopelski, chwilę później po asyście Karola Fundanicza piłkę za linię bramkową posłał Krystian Armata. Bramkę dającą awans Lotnikowi, ze stałego fragmentu gry strzelił Patryk Dec

Zalew Myczkowce po początkowo wyrównanym spotkaniu przegrał ostatecznie z MKS-em Osławą Zagórz 2:4. Już od pierwszego gwizdka goście kontrolowali grę, jednak nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Tomasza Płazę. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w piętnastej minucie Wojciech Adamczyk. Dwadzieścia jeden minut później na 2:0 podwyższył Dawid Bentkowski. Kiedy wydawało się, że gospodarze mogą sprawić niespodziankę do gry wrócili goście z Zagórza. Jeszcze przed przerwą Osława zdołała zdobyć jedną bramkę. Po zmianie stron losy spotkanie odwróciły się. Po kolejnych trzech trafieniach, podopieczni trenera Piotra Kowalskiego przypieczętowali swój awans do kolejnej rundy.

Do II rundy rozgryek w Pucharze Polski awansują: Lotnik Ustjanowa, MKS Arłamów Ustrzyki Dolne oraz MKS Osława Zagórz.

LKS Olszanica – Lotnik Ustjanowa 1:2 (1:1)

Bramka dla Olszanicy: Michał Konopelski

Bramki dla Ustjanowej: Krystian Armata, Patryk Dec

LKS Olszanica: Łukasz Rachwalski, Radosław Jordan, Paweł Jaworski, Piotr Kociuba, Artur Fedycki, Krystian Wójtowicz, Arkadiusz Józefiak, (55’ Adam Prajzner) Michał Konopelski, (80’ Konrad Józefiak) Paweł Piechocki, Tomasz Harabasz i Hubert Kurnyta.

Gabry Łukowe – Cosmos Nowotaniec 0:11

Gabry Łukowe: Bartosz Kusiak, Krzysztof Bochnak, Sylwester Kulig, (65’ Kacper Armata) Michał Tokarz, (54’ Karol Sywanicz) Dariusz Baryła, Norbert Latusek, Sławomir Swalarz, Radosław Sywanicz, (72’ Konrad Gocek) Damian Szajnowski, Kamil Tokarz i Kacper Kaczmar.

Otryt Lutowiska – MKS Arłamów Ustrzyki Dolne 2:5

Bramki dla Lutowisk: Tomasz Pawlak 2x

Bramki dla Ustrzyk Dolnych: Igor Jacenkiw 2x, Mateusz Kuzio, Hanson Kumah-Doe, Kamil Groborz

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne: Radosław Zawalski, Krystian Skwara, Kamil Demkowski, Kamil Groborz, Hanson Kumah-Doe, Daniel Rąpała, Kacper Kolbuch, Paweł Ziemba, Igor Jacenkiw, Sebastian Matiasik i Mateusz Kuzio.

Zalew Myczkowce – MKS Osława Zagórz 2:4 (2:1)

Bramki dla Myczkowiec: Wojciech Adamczyk i Dawid Bentkowski

Zalew Myczkowce: Tomasz Płaza, Kacper Adamczyk, Łukasz Konik, Damian Cycak, Wojciech Adamczyk, Grzegorz Kalisz, Mateusz Konik, Dawid Bentkowski, Paweł Bentkowski, Damian Sidorski i Mateusz Pasierbowicz.