Reklama

Reklama

Podsumowanie działań GOPR w dwóch pierwszych miesiącach 2021 roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GOPR Bieszczady

Podsumowanie działań GOPR w dwóch pierwszych miesiącach 2021 roku - Zdjęcie główne

foto GOPR Bieszczady

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości GOPR Bieszczady podał dane dotyczące działań Goprowców w dwóch pierwszych miesiącach 2021 roku. Mieli więcej pracy niż w styczniu i lutym 2020 roku.

W tym roku w styczniu i lutym GOPR Bieszczady odnotował wzrost ilości wypraw, akcji i interwencji o 18% w stosunku do analogicznych miesięcy poprzedniego roku.

Znacznie wzrosła  ilość osób potrzebujących pomocy Ratowników. W pierwsze dwa miesiące bieżącego  roku ratowano 50 osób, natomiast w ubiegłym  roku tych  osób było 35. 

Dziewięć razy GOPR korzystał z pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zaś cały czas ratownicy górscy współpracowali z Bieszczadzkim Pogotowiem Ratunkowym. 


Znacznie wzrosła też liczba  tzw."osobogodzin" wszystkich uczestników akcji, wypraw i interwencji w stosunku do roku ubiegłego. Ten wzrost wyniósł aż 110%!

W tym roku na akcjach ratownicy spędzili łącznie 1081 godzin. Spowodowane to było faktem,że  stosunkowo dużo wypraw połączonych było z ewakuacją poszkodowanych z trudno dostępnych terenów (rejon Tarnicy, Krzemienia i Halicza).

Pomimo ogromnych wysiłków Ratownikom nie udało się uratować życia 4 osobom.

Wszyscy powinniśmy dziękować Goprowcom za ich ciężką pracę! Należy im się wielki szacunek. Zachowujmy się w górach rozsądnie i rozważnie, a ratownicy z GOPRu będą rzadziej musieli interweniować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy