Reklama

Podróże samochodem elektrycznym po Bieszczadach? To możliwe!

Opublikowano: 15 września 2020 08:00
Autor: KM | Zdjęcie: Oficjalny profil Burmistrza Bartosza Romowicza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Budowa sieci samochodów elektrycznych do wynajęcia w Bieszczadach - to jeden z planów Gminy Ustrzyki Dolne. Burmistrz Bartosz Romowicz przedstawił pomysł podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Bieszczady, w tym Gmina Ustrzyki Dolne to niezaprzeczalnie jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, o ogromnym potencjale turystycznym.

 

Zależy nam aby Gmina Ustrzyki Dolne i miejscowości będące częścią naszej gminy przyciągały nie tylko swoją cudowną zielenią, czy nieposkromioną przyrodą – mówi Bartosz Romowicz, Burmistrz Ustrzyk Dolnych – razem z mieszkańcami walczymy o to, aby stało się idealnym miejscem do odpoczynku, zarówno tego biernego, jak i aktywnego. Chcemy coraz bardziej przyciągać jak największą liczbą atrakcji. Zależy nam, aby wszystkie działania były proekologiczne i w jak najmniejszym stopniu ingerowały w środowisko naturalne, które jest naszym atutem i punktem wyjścia do tworzenia takich inwestycji, jak geotermia czy samochody bezemisyjne dla turystów.

 

Burmistrz Bartosz Romowicz podczas Forum Ekonomicznego podkreślał wagę turystyki i gospodarki przyjaznej środowisku. Mówił, jak ważne jest budowanie świadomości lokalnej społeczności oraz turystów odnośnie skutków ekonomicznych i przyrodniczych związanych z rozwojem turystki. Przedstawił szerokiemu audytorium pomysły Gminy Ustrzyki Dolne zarówno na innowacyjne sposoby podróżowania po Bieszczadach samochodom elektrycznym, jak i możliwości korzystania z energii geotermalnej.

 

Fot.  Portal Gminny Ustrzyki Dolne

 

Jedną z propozycji jest budowa sieci samochodów elektrycznych opartych na systemie Re-New Drive App wraz z rozbudowaną bazą gminnych parkingów „Park & See”. Dzięki innowacyjnym samochodom elektrycznym turyści przyjeżdżający w Bieszczady będą mogli przesiąść się z samochodu emisyjnego do samochodu beze misyjnego. 

 

Wprowadzenie na rynek samochodów przyniesie nie tylko niezaprzeczalne korzyści dla środowiska naturalnego Gminy Ustrzyki Dolne oraz całych Bieszczad. W swym założeniu mają stać się swoistymi przewodnikami i towarzyszami podróży oprowadzającymi po bieszczadzkich atrakcjach. Turysta wypożyczając taki samochód będzie mógł wybrać miejsca i atrakcje, jakie chce zobaczyć w Bieszczadach, a także oznaczyć czas swojego pobytu i miejsce zakwaterowania. Dzięki tym informacjom system za pomocą algorytmów zaplanuje cały jego pobyt, łącząc wszystkie wybrane produkty turystyczne ze stacjami ładowania pojazdu zlokalizowanymi na terenie gminy oraz miejscem noclegu.

 

źródło: Portal Gminny Ustrzyki Dolne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.