Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Pion techniczny Bieszczadzkiego Pogotowia doceniony [FOTO]

wiadomosci Pogotowie ratunkowe to nie tylko medycy, ale też pion techniczny i administracyjny

Asia Paś

Opublikowano: 18 października 2020 07:16 | Aktualizacja: 18 października 2020 08:36

Kilka dni temu były ratownik, a obecnie kierownik d.s. Techniczno- organizacyjnych w Bieszczadzkim Pogotowiu Ratunkowym- Janusz Bukład został odznaczony odznaką honorową  „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

 

W imieniu przyznającego odznakę Ministra Zdrowia  wręczenia dokonał Starosta Sanocki Stanisław Chęć. Ratownicy z Sanoka dziękują panu Januszowi za tytaniczny wysiłek  i całodobową gotowość gwarantującą im nieprzerwaną ciągłość funkcjonowania.

 

To miłe i niezwykle ważne, że dostrzeżono wysiłek ludzi, bez których funkcjonowanie na pierwszej linii walki w Ratownictwie  byłoby niemożliwe. Przy tej okazji warto i należy podkreślić rolę ludzi, których nie widać w systemie – tj. kierownictwo, dział zamówień, kadry, sekretariat, księgowość, obsługa informatyczna systemów itd.

 

W każdym – nawet najlepiej funkcjonującym mechanizmie brak jednego trybika powoduje awarię całego systemu. Z historii wiemy, że tajemnicą sukcesu wojen napoleońskich była przede wszystkim doskonała organizacja zaopatrzenia armii w broń i jedzenie.

 

W ostatnich miesiącach uwaga społeczna i szacunek okazywane były głównie na działaniach „frontowych” służb medycznych. A  ratownicy chcą pokłonić się nisko pracownikom biurowym. Bo razem  tworzą jeden organizm nazywany dumnie Państwowym Ratownictwem Medycznym. Społeczeństwo też powinno doceniać wszystkich pracujących w Pogotowiu Ratunkowym.

 

źródło: Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.