Reklama

Reklama

Nowy Łupków. Wilki zagryzły psa na oczach dzieci

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Arch.

Nowy Łupków. Wilki zagryzły psa na oczach dzieci - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Arch.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co jakiś czas pojawiają się informacje o podchodzeniu wilków pod ludzkie siedziby i o atakach na zwierzęta gospodarskie - głównie psy. Wielu ludzi jest zaniepokojonych rosnącą populacją wilków. Zwłaszcza, że znów taki atak miał miejsce.

16 lutego br. około godziny 14.00 w Nowym Łupkowie wilki wtargnęły na prywatną posesję i w obecności trojga dzieci zagryzły psa. Z kolei 18 lutego około godziny 13.00 wataha była widziana w obrębie Szkoły Podstawowej w Nowym Łupkowie.

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, ale też zwierząt powiadomiono Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Środowiska w Rzeszowie  oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. 


Urząd Gminy w Komańczy prosi o informowanie o wszystkich przypadkach nietypowego zachowania się zwierząt wpływającego negatywnie na bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów. 

Należy pamiętać o kilku zasadach, m.in.: 

• zabezpieczyć wszelkie ślady zdarzenia;

• wykonać, w miarę możliwości, dokumentację fotograficzną zagryzionego zwierzęcia i innych śladów w obrębie miejsca zdarzenia(tropy, ślady           przeciągania ofiary, kał), a także samo miejsce zdarzenia i stosowane zabezpieczenia (np. ogrodzenie);

• jeśli jest taka możliwość nie uprzątać zagryzionego zwierzęcia przed przybyciem osób dokonujących oględzin. 

Zgłoszenia należy kierować do Inspektor Kamili SOBOLAK , tel. 13 46 77 035 wew. 40 lub e-mail: ksobolak@komancza.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy