Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Mieszkaniec Leska w programie Telewizji Polskiej!

Michał Michniewicz wystąpił w trzech odcinkach programu "Va banque" | foto TVP

wiadomosci Michał Michniewicz z Leska wziął udział w programie „Va banque” emitowanym na antenie Telewizji Polskiej w programie drugim.

KM

Opublikowano: 16 września 2020 08:00 | Aktualizacja: 15 września 2020 20:33

„Va banque” to teleturniej, którego formuła polega na tym, że uczestnicy muszą odpowiadać na zadawane hasła pytaniami w formie zdań oznajmujących. W 84. odcinku swoją przygodę w programie rozpoczął Michał Michniewicz – student historii Uniwersytetu Jagiellońskiego z Leska. Michał jest pasjonatem włoskiej piłki nożnej. Od wczesnego dzieciństwa jego ulubionym zespołem jest AC Milan. Jak sam przyznaje mimo że, klub nie jest obecnie w najwyższej formie, prawdziwy kibic musi pozostać kibicem na dobre i złe. Ponadto Michał  zajmuje się historią obszaru Leska i okolic. Temat ten zainteresował go dopiero jak był już studentem historii, zdał sobie sprawę, że odkrywanie starych dziejów jest ważne dla lokalnej wspólnoty 

 

W 84. odcinku Michał Michniewicz kończąc pierwszą rundę posiadał na swoim koncie -400 zł, po drugiej na koncie miał już 3800 zł, tyle samo co jego rywal. W finale zadając pytanie „Czym jest synestezja” leszczanin wygrał 7800 zł co wystarczyło, aby wygrać ten odcinek i wystąpić w teleturnieju po raz kolejny. 

 

W finale  85. odcinka Michał zgromadził 7200 zł, przy czym jego rywale 3800 zł oraz 800 zł. Prowadzący program Przemysław Babiarz zadał hasło w kategorii herby państwowe o treści „Te dwa zwierzęta podtrzymują tarczę w herbie państwowym, który nadany został Australii w 1912 roku”. Leszczanin postawił 1200 zł i niestety zadał złe pytanie. Jednak błąd ten nie miał swojej konsekwencji w dalszym etapie. Michał z kwotą 6000 zł wygrał drugi odcinek, gromadząc łącznie na swoim koncie 13600 zł. 

 

Michał swoją przygodę w programie „Va banque” zakończył w 86. odcinku. 

 

źródło: TVP

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.