Reklama

Reklama

Kolejki na granicy z Ukrainą i nowe obostrzenia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: BIOSG

Kolejki na granicy z Ukrainą i nowe obostrzenia - Zdjęcie główne

foto BIOSG

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podróżni wyjeżdżający z Polski na Ukrainę przez podkarpackie przejścia graniczne muszą się liczyć z wydłużonym czasem oczekiwania na przekroczenie granicy.

Jest to spowodowane przedświątecznym nasileniem ruchu obywateli Ukrainy powracających do swojego kraju.

Na Podkarpaciu granicę można przekroczyć przez przejścia graniczne w Budomierzu,  Korczowej i Medyce.  W dalszym ciągu zamknięte pozostaje przejście graniczne w Krościenku.  Nie kursują też pociągi z Polski na Ukrainę.

Na funkcjonujących przejściach Straż Graniczna prowadzi odprawy w zwiększonej obsadzie. Uruchomiono także wszystkie pasy odpraw na kierunku wyjazdowym z Polski.

Na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Medyce prowadzone są roboty drogowe. W związku z powyższym pojazdy dopuszczane są do przejścia w sposób wahadłowy.

Dodatkowo od 28 grudnia br. na polskiej granicy obowiązują nowe obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Z kwarantanny nie są już zwolnieni Polacy, obywatele państw UE, EOG oraz Szwajcarii przekraczający polską granicę, stanowiącą granicę zewnętrzną UE (na Podkarpaciu jest to granica z Ukrainą). Na kwarantannę po przekroczeniu granicy kierowani są podróżujący transportem zbiorowym. Zwolnione z kwarantanny są m.in. osoby zaszczepione na COVID-19.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy