Reklama

Reklama

Gorsze warunki na bieszczadzkich drogach

Opublikowano: 13 stycznia 2021 07:30
Autor: Asia Paś | Zdjęcie: AP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Dziś w nocy w powiecie bieszczadzkim spadło więcej śniegu, co wpłynęło na pogorszenie się warunków na drodze.

Reklama

Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę! Pamiętajmy, że jeżeli pada śnieg, to wydłuża się droga hamowania pojazdu. Kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg.

Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze - zwolnić.

Szczególnie uważać trzeba na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Uważajmy przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

Bądźmy również odpowiedzialni za bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego, zachowajmy szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych. Przy dojeżdżaniu do nich zdecydowanie ograniczajmy prędkość.

Policja peluje także do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Każdy pieszy powinien zadbać o to, aby być widocznym.

Elementy odblaskowe sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Niezależnie od przepisów i apeli policji  sami powinniśmy myśleć o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników dróg! Bądźmy ostrożni!

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.