Akcje ratunkowe bieszczadzkiej grupy GOPR

foto GOPR Bieszczady

wiadomosci Wysokie temperatury podczas wycieczek górskich mogą być bardzo niebezpieczne. Przed wyruszeniem na szlak powinniśmy się odpowiednio przygotować.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 29 lipca 2020 20:06 | Aktualizacja: 29 lipca 2020 20:06

Na odsłoniętych szlakach, których w Bieszczadach jest bardzo dużo jesteśmy narażeni na promieniowanie słoneczne. Wysoka temperatura w połączeniu ze zmęczeniem często powoduje omdlenia. Wędrując po szlakach należy zachować środki ostrożności - przede wszystkim wybrać krótszą trasę, założyć czapkę na głowę, robić częstsze odpoczynki w miejscach gdzie nie dochodzi słońce czy uzupełniać płyny.

 

Wczoraj Ratownicy GOPR Bieszczady w godzinach popołudniowych zostali zadysponowani do mężczyzny, który na trasie z Małej Rawki w kierunku Przełęczy Wyżniańskiej stracił przytomność. Akcja ta zakończyła się szczęśliwie. Poszkodowany został zwieziony na Przełęcz i przekazany załodze karetki. 

 

W tym samym czasie Ratownicy ze Stacji Rejonowej w Cisnej wyjechali do mężczyzny z nagłym zatrzymaniem krążenia. Mimo wsparcia ze strony Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego mężczyzny nie udało się uratować. 

 

źródło: GOPR Bieszczady

 

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.