To wielki dzień w historii dwóch klubów piłkarskich z terenu gminy Ustrzyki Dolne. Wczoraj podpisano umową partnerską między MKS-em Arłamów a Lotnikiem Ustjanowa. Na jej mocy drużyna występująca aktualnie w B klasie stanie się drugą seniorską drużyną MKS-u.

Porozumienie dwóch klubów

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne podpisał umowę partnerską z Lotnikiem Ustjanowa. Kontrakt ten zawiera wiele ważnych aspektów, których celem będzie jest pozytywne wpłynięcie na rozwój obu tych klubów. Jedną z najważniejszych kwestii będzie to, że od przyszłego sezonu Lotnik stanie się drugą drużyną MKS-u Arłamów. Ponadto jest to bardzo ważny krok w kontekście pojawienia się w pierwszej drużynie kolejnych wychowanków i umożliwieniu młodym piłkarzom Akademii Piłkarskiej MKS-u Bieszczady Ustrzyki Dolne „łagodniejszego” wejścia w piłkę seniorską.

Pomoc będzie udzielona już teraz

Jak podkreśla Kamil Gołąbek, prezes klubu, wsparcie drużynie z Ustjanowej udzielone będzie już teraz. W kadrze ma pojawić się kilku zawodników, którzy grali wcześniej w Ustrzykach na poziomie rozgrywek juniorskich. W planach pojawiły się także wspólne działania marketingowe oraz pomoc przy inwestycji związanej z modernizacją infrastruktury na stadionie Lotnika.

Cieszę się, że środowisko piłkarskie na terenie gminy integruje się. Robimy to wszystko dla dobra naszych mieszkańców, jak również dla podwyższenia poziomu sportowego. Ja jako burmistrz deklaruje daleko idącą współpracę i wsparcie dla tego przedsięwzięcia

– mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Statystyki ligowe MKS-u i Lotnika

MKS Arłamów przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2021/2022 plasuje się na 17. pozycji w tabeli IV ligi podkarpackiej. 18 zdobytych punktów w 19 rozegranych meczach przełożyło się na 5 wygranych, 11 przegranych oraz 3 remisy. W całkiem innej sytuacji jest klub z Ustjanowej. Miejscowy Lotnik ma za sobą dobrą pierwszą część sezonu w B klasie. Po 11 spotkaniach, drużyna plasuje się na dobrej 4 pozycji, co daje perspektywę do upragnionego awansu do A klasy.

Zdjęcie główne: MKS Arłamów Ustrzyki Dolne | Facebook