Wraz z początkiem długiego weekendu majowego na tory wyjedzie Bieszczadzka Kolejka Leśna. Oprócz przejazdu kultową wąskotorówką, goście odwiedzający to miejsce będą mieli również okazję wziąć udział w warsztatach modelarskich.

Dodatkowa atrakcja podczas weekendu majowego

Warsztaty modelarskie to dodatkowa atrakcja dla osób, które zdecydują się na przyjazd w Bieszczady, a dokładnie do miejscowości Majdan, gdzie znajduje się główna stacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Zajęcia prowadzi Leszek Lewiński oraz Marcin Turko z Grupy Modelarskiej „Polska Makieta Modułowa H0”. Dlaczego warsztaty odbywają się akurat w tym miejscu?

Pan Marcin od kilku lat buduje model stacji w Majdanie, który odzwierciedla jej wygląd z roku 1977. W majowy weekend będziecie mogli Państwo zobaczyć miniaturowe repliki budynków z tamtego okresu, zatem można będzie cofnąć się w czasie o 45 lat

– informuje BKL.

Bieszczadzka Kolejka Leśna na weekend majowy

Wraz z ostatnim dniem kwietnia na tory wyruszy słynna Bieszczadzka Kolejka Leśna. Wszyscy turyści będą mogli przejechać się ciuchcią codziennie do 3 maja. Na przestrzeni tych kilku dni kolej wyjedzie na trasę dwa razy dziennie – o godzinie 9:30 i 12:00 i będzie kursować z Majdanu do Balnicy i z powrotem. Łączna długość trasy to 9 kilometrów, a czas przejazdu to około 2 godziny.

Jak informuje właściciel BKL, od 4 maja kolejka będzie kursowała zgodnie z rozkładem jazdy. Od wtorku do niedzieli Bieszczadzka Ciuchcia wyjedzie na trasę Majdan – Balnica – Majdan. Dodatkową atrakcją jest podróż za parowozem. Takie wycieczki będą odbywać się w czwartki i piątki.

Zdjęcie główne: Bieszczadzka Kolejka Leśna