Najnowocześniejszy obiekt na Podkarpaciu

Po blisko 13 miesiącach od kiedy na plac budowy wjechały pierwsze koparki, do użytku oddana zostanie stacja Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu „Bieszczad-Ski”. Wyciąg narciarski w Wańkowej, w gminie Olszanica to najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt na Podkarpaciu. Trasy przystosowane są, zarówno dla amatorów białego szaleństwa, jak i tych, którym jazda na nartach nie sprawia żadnych trudności. Do dyspozycji narciarzy udostępniony zostanie blisko kilometrowy wyciąg krzesełkowy, a dla tych słabiej jeżdżących dwa taśmowe wyciągi i jeden talerzykowy.

Za warunki na stoku odpowiada 10 armatek śnieżnych i nowoczesny ratrak.

Pierwsza część budowy ośrodka „Bieszczad-Ski” dobiegła końca. Dotychczas na ten cel wydano blisko 18 milionów złotych. Drugi etap inwestycji to między innymi stworzenie najdłuższej tyrolki w Polsce.

Otwarcie już w ten weekend

Oficjalny początek sezonu narciarskiego w Wańkowej będzie miał miejsce jutro, tj. 8 stycznia o godzinie 9:00. W tym dniu uruchomiona zostanie cztero-osobowa kolej krzesełkowa. Z kolei, we wtorek 11 stycznia wyciągi taśmowe, a jeszcze w kolejne dni wyciąg talerzykowy.

W sobotę zamknięta będzie wypożyczalnia sprzętu.

W ośrodku do dyspozycji narciarzy przygotowano urządzenia samoobsługowe. Biletomat, w którym będzie możliwość zakupu karnetu, a także odebranie karnetu nabytego wcześniej online. W tym celu wystarczy zeskanować kod QR. „Mamy również zwrotomat. Po skończonym szusowaniu będziecie mogli odebrać kaucję za karnet. Takie rozwiązania usprawnią obsługę oraz zlikwidują kolejki do kas” – czytamy w mediach społecznościowych Bieszczad-Ski.

W stacji narciarskiej w Wańkowej przygotowano godzinowy cennik. Na przykład za normalny bilet na 2 godziny zapłacimy 60 złotych, na 4 godziny – 80 złotych, 6 godzin – 90 złotych, a za cały dzień – 100 złotych.

Autor: Kamil Mielnikiewicz