Do rozpoczęcia wakacje pozostały niespełna 3 tygodnie. Każdego roku jest to okres, kiedy goście chętnie odwiedzają Bieszczady i okolice Jeziora Solińskiego. Z wielu prognoz przewiduje się, że tegoroczny sezon turystyczny może być gorszy pod względem frekwencji, adekwatnie do lat ubiegłych. Na osoby, które zdecydują się przyjechać i skorzystać, między innymi z atrakcji wodnych, czekać będą cztery strzeżone kąpieliska.

Już niedługo rusza sezon wakacyjny. Mimo wielu niekorzystnych prognoz, wielu turystów wybierze Bieszczady i odpoczynek nad Jeziorem Solińskim. Warto podkreślić, że pierwszą i najważniejszą sprawą jest to, by był to bezpiecznie spędzony czas. Nad wodą, o bezpieczeństwo wszystkich gości czuwać będzie ponad 20 ratowników Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy zabezpieczą łącznie cztery kąpieliska: Cypel i Patelnia w Polańczyku, Biała Flota w Solinie oraz kąpielisko Zawóz w miejscowości Zawóz. Ponadto WOPR-owcy i ratownicy zespołu ratownictwa medycznego przy wykorzystaniu karetki wodnej będą kontrolować cały obszar Jeziora Solińskiego.

Ratownicy apelują o rozsądne zachowanie się nad wodą i w wodzie. Korzystający z kąpielisk powinni wystrzegać się alkoholu oraz niebezpiecznych sytuacji związanych z brawurą. Powinni również pamiętać o używaniu kamizelek ochronnych i kapoków. Przypominają, że nad Jeziorem Solińskim działa całodobowo ich numer alarmowy – 607 112 112.

Zdjęcie główne: WOPR Bieszczady