Zielone wzgórza nad Soliną… kto o nich nie marzy? To właśnie nad Soliną każdy z nas będzie mógł już latem tego roku spędzić wyjątkowo wolny czas. Już w najbliższe wakacje otwarta zostanie unikatowa atrakcja turystyczna, dzięki której każdy będzie mógł odkryć to niezwykłe miejsce na nowo.

Jezioro Solińskie z zupełnie nowej, niespotykanej dotychczas perspektywy i spektakularne widoki to początek atrakcji w tym wyjątkowym miejscu. Podróż gondolą kolei widokowej będzie główną atrakcją, która dostarczy niezapomnianych emocji. Po raz pierwszy będziemy mogli podziwiać niezwykłe krajobrazy Bieszczadów, Jezioro Solińskie oraz monumentalną zaporę z lotu ptaka.

Fot. PKL Solina

Ta 1,5 kilometrowa podróż będzie doskonałą okazją, żeby odkryć to miejsce z zupełnie nowej perspektywy. Koleją gondolową nad zaporą pokonamy trasę ze stacji początkowej Plasza, znajdującej się przy solińskim deptaku, do stacji końcowej usytuowanej na Górze Jawor.

Fot. PKL Solina

Na stacji górnej czeka wieża widokowa z otwartym tarasem, jedyny w Polsce zewnętrzny skywalk czy przeszklona kawiarnia. W wieży widokowej będziemy mieli możliwość skosztowania aromatycznej kawy czy smacznych deserów. Inwestorzy mają również do zaoferowania pyszny posiłek w karczmie Jawor, gdzie serwowane są dania kuchni regionalnej.