Ustrzyki Dolne po raz kolejny będą gospodarzem biegu ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych, nazywanym również „Topem Wilczym”. Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w marcu, jednak ze względu na zaangażowanie wielu służb w pomoc uchodźcom z Ukrainy, termin przeniesiono na lipiec.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest zarówno, największym biegiem pamięci w Polsce, jak i największą imprezą masową towarzyszącą obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od 2015 roku, Bieg Tropem Wilczym odbywał się pod koniec lutego lub w marcu, jednak z powodu sytuacji panującej za naszą wschodnią granicą, termin przesunięto na 10 lipca.

Podczas tegorocznego biegu organizatorzy – podobnie jak w latach ubiegłych – przygotowali trzy trasy: bieg rodzinny o długości 1963 metrów, bieg główny na dystansie 7000 metrów oraz marsz nordic walking, w którym uczestnicy będą mieli do pokonania 5000 metrów.

Wszyscy biegacze otrzymają zestaw startowy złożony z jubileuszowej koszulki, metalowej butelki, pamiątkowego medalu oraz materiałów informacyjnych. Dodatkowo, we współpracy z lokalnymi partnerami przygotowano dodatkowe atrakcje

– informuje starostwo powiatu bieszczadzkiego.

Wydarzenie rozpocznie się 10 lipca o godzinie 12:00. Start i metę biegu zaplanowano w Ustrzykach Dolnych na ulicy Przemysłowej. Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.