W minionych dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali trzy zdarzenia związane z przestępczością samochodową. Do pierwszego zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Korczowej, gdzie Bieszczadzcy pogranicznicy udaremnili próbę wywozu na Ukrainę volkswagena typu bus o wartości 25 tysięcy złotych. Auto kierowane przez 45-letniego obywatela Ukrainy miało przerobione numery VIN.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ewakuacja z wyciągu narciarskiego Laworta. Użyto technik linowych

Fot. BiOSG

Do kolejnego zdarzenia doszło w okolicy Ustrzyk Górnych. Patrol wytypował do kontroli drogowej auto na niemieckich numerach rejestracyjnych. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych ustalono, że pojazd o szacunkowej wartości 45 tysięcy złotych jest poszukiwany przez niemieckie służby w związku ze zgłoszoną kradzieżą.
Nie były to jedyne tego typu zdarzenia w ostatnich dniach.

Fot. BiOSG

W nocy z 29 na 30 listopada w Korczowej, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał silnik z luksusowego auta marki Range Rover. Ustalono, że pojazd był utracony niespełna pół roku temu na terytorium Wielkiej Brytanii. 26-letni obywatel Rumunii przewożący silnik, nie potrafił wskazać źródła pochodzenia podzespołu. Wartość części oszacowano na 30 tysięcy złotych.

Jak informuje rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału SG, od początku 2021 roku funkcjonariusze zatrzymali pojazdy oraz części samochodowe pochodzące z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość to około 5,5 miliona złotych.

Autor: Kamil Mielnikiewicz / BiOSG