W miejscowości Jabłonki, na terenie Nadleśnictwa Baligród oddano do użytku wiatę przystankową wraz z parkingiem mogącym pomieścić kilka samochodów osobowych. Obiekt powstał w ramach realizacji projektu pod nazwą „Wielki Szlak Leśny”.

W ostatnim czasie w miejscowości Jabłonki, niedaleko Baligrodu oddano do użytku wiatę przystankową wraz z parkingiem dla samochodów osobowych, samochodów przystosowanych dla niepełnosprawnych oraz busów do 24 osób i pełnym zasobem drewna. Jak informuje Damian Biskup, radny powiatu sanockiego, wiata jest na tyle duża, że bez problemu pomieści ona wycieczkę.

Obiekt powstał w ramach realizacji projektu rozwojowego Lasów Państwowych pod nazwą „Wielki Szlak Leśny”, którego celem są działania z przygotowaniem kompleksowej oferty turystycznej skierowanej do turystów i rekreantów. Koszty projektu finansowane są ze środków funduszu leśnego.

Po oddaniu wiaty do użytku, Nadleśnictwo Baligród przypomina o kilku najważniejszych zasadach. Przede wszystkim zabronione jest korzystanie z otwartego ognia poza miejscami do tego przeznaczonymi i niszczenie konstrukcji poprzez malowanie ścian. Nie wolno także wjeżdżać do wiaty pojazdami mechanicznymi oraz przestawiać poza jej obręb stołów i ławek. Każdorazowo po zakończeniu pobytu należy uprzątnąć teren we własnym zakresie.

Nie ma tam koszy na odpady. Działamy według zasady przyniosłeś – zabierz! Na parkingu obowiązuje zakaz wjazdu autokarów

– dodaje Nadleśnictwo.

Zdjęcie główne: Damian Biskup | Facebook