W Ustrzykach Dolnych trwają prace przy budowie Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa oraz pawilonu szpitala. W ostatnich dniach z postępem trwających działań zapoznała się Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka.

Wizyta wojewody podkarpackiej w Bieszczadach

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka odwiedziła tereny powiatu bieszczadzkiego na zaproszenie starosty Marka Andrucha oraz wicestarosty Artura Woźnego. Pierwszym punktem spotkania było przejście graniczne w Krościenku. W jego tracie podsumowano działania służb organizujących pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Rozmowa dotyczyła także kwestii związanych z wymianą gospodarczą, przy wykorzystaniu tamtejszej infrastruktury granicznej oraz możliwości rozszerzenia działalności przejścia, uwzględniającej ruch turystyczny po zakończeniu działań wojennych na terytorium Ukrainy.

Trwające inwestycje w Ustrzykach Dolnych

W Ustrzykach Dolnych od porad roku trwają prace przy budowie nowego pawilonu szpitalnego. Inwestycja ta obejmuje stworzenie nowoczesnego budynku wraz z poradniami oraz gabinetami zabiegowymi. To nie jedyne działanie mające na celu poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Bieszczadów. W ostatnim czasie w całości zmodernizowano infrastrukturę tlenową lecznicy.

Jestem przekonana, że zmodernizowana infrastruktura oraz zupełnie nowy budynek dodatkowo poprawią jakość usług medycznych, oferowanych przez tutejszą lecznicę

– mówiła wojewoda Ewa Leniart.

Podczas wizytacji sprawdzono na jakim etapie realizacji prac jest budowa siedziby Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa. Centrum powstaje w budynkach po byłej rafinerii Fanto, które poddano gruntownej rewitalizacji. Celem inicjatywy jest promowanie zasobów pogranicza polsko-słowackiego poprzez koordynowanie i udostępnianie ofert turystycznych. Ponadto zadaniem Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa będzie organizowanie wystaw i spotkań służących wymianie informacji i promocji pogranicza.

Zdjęcie główne: UW Rzeszów