Jasiek Mela, Krzysztof Wielicki, Marek Kramarczyk czy Bartosz Malinowski – to tylko część gości, którzy pojawią się na scenie podczas Bieszczadzkiego Festiwalu Podróżniczego „Szałas”. Wydarzenie organizowane jest już po raz drugi w Osadzie Podróżnika w Hoczwi.

Opowieści z odległych krajów

Bieszczadzki Festiwal Podróżniczy „Szałas” to cykliczna impreza, podczas której można posłuchać opowieści z odległych krajów. Prelegenci obecni podczas wydarzenia sprawią, że słuchacze wdrapią się na najwyższe szczyty Himalajów, przemierzą dżungle, a także poznają głębie oceanów. Festiwal odbędzie w najdzikszych polskich górach, gdzie czas staje w miejscu. Jak informują organizatorzy będzie to doskonała okazja, by rzucić wszystko i przyjechać w Bieszczady.

Skąd wziął się pomysł na organizację festiwalu?

O festiwalu podróżniczym myśleliśmy z mężem kilka lat, natomiast ciągle zastanawialiśmy się, czy warto organizować go w Bieszczadach, czy będzie zainteresowanie. Kiedy udało nam się wybudować Osadę Podróżnika wiedzieliśmy, że jest to miejsce idealne na taką imprezę, gdzie będą przyjeżdżać ludzie z pasją, podróżnicy z całego świata. Cieszymy się, że zrealizowaliśmy ten pomysł. Sami wielokrotnie występowaliśmy na różnych festiwalach w Polsce. Spotykaliśmy się z ludźmi, którzy podobnie jak my mają podróżowanie we krwi. Wydało mi się to fajne, by raz do roku spotkać się z takimi pozytywnymi ludźmi, którzy inspirują i dają motywację do działania

– mówi w rozmowie z naszym portalem Urszula Wałachowska, organizatorka Bieszczadzkiego Festiwalu Podróżniczego.

Fot. Ula Nycz | Facebook / Zdjęcie z zeszłorocznego festiwalu

Jak zauważa nasza rozmówczyni, festiwal ma ogromny potencjał, ponieważ dzięki niemu, zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni mogą zobaczyć i posłuchać o odległych krajach. A wszystkie opowieści to doświadczenia osób, które naprawdę wiele zobaczyły i przeżyły. Jest to też wspaniała okazja dla młodzieży, która poprzez wysłuchanie historii, może dowiedzieć się, że zawsze warto realizować swoje marzenia.

Jasiek Mela, Krzysztof Wielicki, Piotr Strzeżysz i wielu innych

II Bieszczadzki Festiwal Podróżniczy „Szałas” odbędzie się w dniach 24-25 czerwca w Osadzie Podróżnika w Hoczwi. Podczas wydarzenia na scenie pojawią się: Jasiek Mela, Krzysztof Wielicki, Piotr Strzeżysz, Hania Zieleźnik-Rybak, Marek Kramarczyk, Bartosz Malinowski, Norbert i Agnieszka Kaszyccy oraz Marek Pindral. Jednodniowy bilet kosztować będzie 30 złotych za osobę. Rezerwację biletów można dokonać pod numerem telefonu: 883 198 802.