W wyższych partiach gór średnia pokrywa śniegu oscyluje w granicach od 20 do 130 centymetrów. Miejscami zaspy przekraczają 2 metry wysokości, a nawet więcej. Mniej uczęszczane, a tym samym słabiej przetarte szlaki znajdują się na odcinkach: Wetlina – Jawornik, Jawornik – Rabia Skała – Kremenaros, Widełki – Bukowe Berdo oraz Bukowiec – źródła Sanu. Z uwagi na świeży opad śniegu obecnie występują również utrudnienia z dojazdem do parkingu w Bukowcu. Droga jest tam odśnieżona jedynie do pewnego miejsca, około 50 metrów od potoku Halicz. Dalej dojazd jest możliwy wyłącznie samochodem terenowym.

W górach panują trudne warunki do uprawiania turystyki zimowej. Śnieg jest twardy i zbity z warstwą świeżego opadu o grubości około 5-10 centymetrów. W takich warunkach dobrze sprawdzają się rakiety śnieżne lub narty skiturowe. Aktualnie ogłoszono drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego.

Ustrzyki Górne
Fot. Marek Jurek
« z 15 »

„Z uwagi na świeży opad oraz silny wiatr szlaki na wyższych odcinkach mogą myć zawiane i słabo widoczne. Przypominamy o zakazie poruszania się w nocy po terenie Parku. W parku narodowym doba jest podzielona. W ciągu dnia użytkujemy przestrzeń my, ludzie, a noc pozostawiamy zwierzętom” – informuje dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

/BdPN/