Wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze w Bieszczadach są dostępne do zwiedzania. W górach nadal utrzymuje się nierównomierna, topniejąca pokrywa śnieżna, z kolei w niższych położeniach śnieg zanika, tworząc błoto.

Ostatni dni minęły w Bieszczadach pod znakiem pochmurnego nieba i deszczu. Wyższe temperatury powodują, że w niższych położeniach pokrywa śnieżna zanika, a szlaki w tych rejonach są rozmoknięte i błotniste. W wyższych partiach utrzymuje się natomiast nierównomierna, topniejąca pokrywa śnieżna o grubości do 80 centymetrów. Lokalnie w miejscach zawianych ponad 120 centymetrów.

Śnieg występujący w wyższych partiach jest mokry i ciężki. Stoki o wystawach południowych oraz grzbiety połonin są na znacznym obszarze pozbawione pokrywy śnieżnej. Pomimo tego punktowo nadal występuje zagrożenie lawinowe. Na szlakach jest mokro, drewniane elementy pomostów i dylowanek są śliskie, miejscami mogą występować oblodzenia.

Osoby wychodzące na ścieżkę Tarnawa – Dźwiniacz prosimy o przechodzenie przez kładkę przy budynku Bazy nad Roztokami (przejście brodem aktualnie jest utrudnione). Droga w kierunku Bukowca jest przejezdna

– informuje Bieszczadzki Park Narodowy.