Dwie jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu bieszczadzkiego oraz jedna z powiatu leskiego znalazły się wśród 41 beneficjentów na zakup nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Prawie 29 milionów złotych dofinansowania na zakup nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych trafiło do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa podkarpackiego. Dzięki tym pieniądzom zostanie zakupionych 41 pojazdów, w tym 4 ciężkie, 22 średnie i 15 lekkich. Wśród beneficjentów znalazła się jednostka OSP Czarna i OSP Wojtkówka z powiatu bieszczadzkiego oraz OSP Myczkowce z powiatu leskiego.

Ochotnicze Straże Pożarne już od dłuższego czasu zgłaszały zapotrzebowanie na nowe jednostki, teraz w końcu będą mogły testować wszystkie te możliwości nowych samochodów. Te wozy z pewnością przełożą się na bezpieczeństwo mieszkańców Podkarpacia i nas wszystkich

– mówi wicemarszałek Piotr Pilch.

Fot. UW Rzeszów

Podczas uroczystości głos zabrał między innymi nadbryg. Andrzej Babiec, podkarpacki komendant wojewódzki PSP, który podkreślił ogromne znaczenie współpracy ze strażakami ochotnikami. Ponadto podziękował druhom za efektywną pracę, poświęcenie i trud ponoszony w ciągłej walce o ochronę zdrowia, życia i mienia otaczającego nas społeczeństwa oraz godne pełnienie służby.

Zdjęcie główne: Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Czarna | Facebook