Utrudnienia na drodze do Polańczyka zaczynają się już w Hoczwi. Obejmują one ograniczenia prędkości, ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną i zwężenia drogi.

Zobacz też: 15 atrakcji wartych odwiedzenia podczas majówki w Bieszczadach

Ze względu na powyższe, z pewnością, w ten weekend na drodze do Polańczyka będą się tworzyć się długie korki. Niestety, poprawa warunków podróży wiąże się z tym, że najpierw czekają na nas utrudnienia.

Na wspomnianej trasie PZDW przebudowuje drogę, powstaną szerokie pobocza i zatoki. W takcie jest budowa aż 12 mostów. Niedługo rozpocznie się budowa ronda na dotychczasowym skrzyżowaniu prowadzącym do Soliny. 

Przeczytaj: Którędy jechać żeby ominąć korki, jednocześnie korzystając z atrakcji, które są po drodze

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach programu „Poprawa funkcjonalności dróg wojewódzkich Województwa Podkarpackiego na terenie powiatu bieszczadzkiego i leskiego wraz z poprawą udostępnienia wizualnego Bieszczadów” zrealizował już 14 z 15 zadań (mapka w galerii zdjęć). Na koniec, w ramach tego projektu pozostało już tylko wybudowanie ronda w Cisnej. 

Ponadto, jak podaje PZDW ze środków z RFRD zabezpieczone będą trzy duże osuwiska – w Solinie, Wołkowyi i Cisnej. Godne uwagi jest to, że zostaną również przebudowane nawierzchnie wielu odcinków dróg o łącznej długości przeszło 40 km.

Na tym nie kończą się plany. Właśnie rozstrzygane są przetargi na opracowanie dokumentacji projektowych przebudowy i rozbudowy dróg z Radoszyc do Cisnej, z Cisnej do Wetliny, z Wetliny do Ustrzyk Górnych i z Ustrzyk Dolnych do Ustrzyk Górnych. 

Z gotową dokumentacją PZDW będzie składać wnioski o dofinansowanie nowych inwestycji.  

Żródło: Fanpage PZDW