Poniżej podajemy dwie propozycje tras objazdowych z uwzględnieniem atrakcji znajdujących się po drodze.  

W marcu rozpoczął się kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 894 na odcinku Hoczew – Polańczyk. W chwili obecnej powstają szerokie pobocza i zatoki, zostanie także poszerzona jezdnia. 

Utrudnienia obejmują ograniczenia prędkości, zwężenia i ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną na kilku odcinkach drogi. W tych miejscach tworzą się korki. 

W dni o bardziej natężonym ruchu (przede wszystkim wweekendy) polecamy dwa następujące objazdy.

Pierwszy objazd

Pierwszy objazd: prowadzący przez Baligród, Stężnicę i Wołkowyję. Zaczyna się w Hoczwi, gdzie należy pojechać prosto, kierując się na Cisną zamiast skręcać w lewo (Polańczyk i Czarna). Wprawdzie objazd ten wydłuża drogę o 25 km, ale przy okazji można zwiedzić okoliczne atrakcje. 

W samym Baligrodzie jest ich naprawdę sporo: kirkut utworzony w XVIII w., cerkiew greckokatolicka, cmentarz wojskowy żołnierzy polskich i radzieckich założony tuż po zakończeniu II wojny światowej, a w parku na baligrodzkim rynku można zrobić sobie zdjęcie przy stojącym tam pomniku – czołgu T-34.

Inną atrakcją, tym razem przyrodniczą, ale powiązaną z dłuższym spacerem, jest wodospad na potoku Czartów Młyn. Należy mieć na uwadze, że po opadach na pewno będzie to spacer w błocie. Parking znajduje się w drodze na Wołkowyję za Stężnicą, tuż za trzecim brodem. 

Drugi objazd

Drugi objazd jest ciekawą alternatywą dla podróżujących z dziećmi. W Lesku na rondzie trzeba jechać prosto, w kierunku Uherców Mineralnych, potem na Bóbrkę i Solinę. Ten objazd jest dłuższy tylko o 15 km i również obejmuje sporo atrakcji. Tuż za Leskiem, w miejscowości Glinne znajduje się słynny ostaniec Kamień Leski, a przed Uhercami takie atrakcje dla dzieci jak Chatka Wariatka i drezyny rowerowe.

Ponadto w ubiegłym roku, w czerwcu, na drodze nr 895 Myczków – Solina w okolicy parkingu leśnego uaktywniło się osuwisko. W związku z tym, a trybie awaryjnym wprowadzono zawężenie skrajni drogi do jednego pasa ruchu (ruch wahadłowy) oraz ogranicznie prędkości do 30 km/h. Dodatkowo, w obawie przed dalszym postępowaniem osuwiska wprowadzono również ograniczenie tonażu do 10 t.

Niezależnie od wybranej trasy dojazdu, wszystkim udającym się w Bieszczady życzymy cierpliwości, super wypoczynku i dobrej pogody.