Od barwnej parady rozpoczną się tegoroczne Dni Leska. Motywem przewodnim obchodów będą historyczne i legendarne postacie związane z Leskiem w jego 550-letniej historii. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 27 maja.

Nieodłącznym elementem Dni Leska jest Żakinada dzieci i młodzieży z terenu gminy Lesko. Trzydniowe obchody rozpoczną się od przekazania kluczy do bram miasta uczniom gminnych szkół. Następnie barwny korowód w asyście orkiestry dętej przejdzie ulicami na bulwary przy basenie Aquarius. Tam organizator, którym jest Bieszczadzki Dom Kultury zaplanował między innymi konkurs na najciekawszy strój, zawody piłki siatkowej plażowej i piłki nożnej plażowej oraz eksplozję kolorów, której towarzyszyć będzie dyskoteka „pod chmurką”.

Drugi dzień upłynie pod znakiem pikniku pokoleń. W planach znalazły się koncerty, zabawy dla dzieci i całych rodzin, zawody sportowe, dancing czy pokazy ratownictwa medycznego. W niedzielę, basen Aquarius przygotował specjalną ofertę dla dzieci i ich mam, dzięki której będą mogli oni korzystać z pływania nieograniczoną ilość czasu za cenę jednogodzinnego biletu.

Zdjęcie główne: LO Lesko, zdjęcie z poprzedniej Żakinady – 2019 rok