Gmina Komańcza, podobnie jak inne samorządy nie pozostaje obojętna na losy najmłodszych uchodźców z Ukrainy. Dla uczniów zza naszej wschodniej granicy przygotowano plecaki i wyprawki szkolne wraz z odzieżą.

Wsparcie dla ukraińskich uczniów

Kilkanaście dni temu ukraińskie dzieci przebywające na terenie gminy Komańcza rozpoczęły naukę w komanieckiej szkole podstawowej. W związku z tym włodarze gminy wraz z firmą Budimex przygotowali dla najmłodszych uczniów blisko 20 nowych plecaków i wyprawek szkolnych wraz z nową odzieżą sportową.

Wśród zakupionych przyborów znalazły się między innymi kredki, bloki, farby, gumki, temperówki, zeszyty czy piórniki. Przed kupnem odzieży, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Komańczy przygotowała listy uczniów z wyszczególnieniem chłopców i dziewczyn oraz z uwzględnieniem odpowiednich rozmiarów dresów i butów.

Przygotowane prezenty sprawiły na twarzach dzieci ogromny uśmiech i radość. Z pewnością przybory szkolne ułatwią im start edukacji w nowym miejscu.

Darmowe zdjęcia do dokumentów

Gmina Komańcza we współpracy z fotografem Zygmuntem Naterem zapewniła wszystkim zainteresowanym obywatelom Ukrainy wykonanie sobie nieodpłatnego zdjęcia. Fotografie te są niezbędne do złożenia wniosku o nadanie numeru PESEL oraz profilu zaufanego.

Oferta gminy spotkała się z bardzo dobrym odbiorem i zainteresowaniem, gdyż skorzystało z niej 60 osób.

Zdjęcie główne: Gmina Komańcza