Muzeum Historyczne w Sanoku podsumowało miniony rok. Na przestrzeni 12 miesięcy to wyjątkowe miejsce odwiedziło ponad 63 tysiące osób, co jest naprawdę dużym osiągnięciem.

W ubiegłym roku Muzeum Historyczne w Sanoku odwiedziło 63071 osób, a więc o 4766 zwiedzających więcej niż w roku 2020. Cudzoziemcy stanowili 338 osób.

Najchętniej turyści odwiedzali to miejsce w grupach zorganizowanych – 7730 osób, a w ramach darmowych poniedziałków z oferty skorzystało łącznie 5246 osób. Muzeum Historyczne w Sanoku było również organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, w których udział wzięło 29578 osób.

W ubiegłym roku w budynku zamku i w dobudowanym skrzydle organizowanych było 8 wystaw stałych. Wśród nich znalazła się sztuka cerkiewna XII-XIX wieku, sztuka sakralna kościoła katolickiego XV-XIX wieku i portret szlachecki XVII-XIX wieku. Ponadto galerie: Zdzisława Beksińskiego, malarstwa XX wieku im. Marii i Franciszka Prochasków, Mariana Kruczka oraz wystawa archeologiczna historie w ziemi zapisane.

W Muzeum Historycznym w Sanoku w 2021 roku mieściło się również 11 wystaw czasowych oraz 5 krajowych i międzynarodowych wystaw zewnętrznych. Dodatkowo zorganizowano tam 10 wydarzeń kulturalnych i społecznych.