Trwają poszukiwania Tetiany Koryachenko. 71-letnia kobieta mieszkająca na co dzień w miejscowości Jakolyvka w obwodzie donieckim przekroczyła granicę na przejściu granicznym w Medyce i udała się w nieznanym kierunku. Do zdarzenia doszło 28 lutego o godzinie 3:45.

Kobieta do Polski wyruszyła ze swoim mężem, jednakże zostali rozdzieleni jeszcze po stronie ukraińskiej. Każde z nich osobno przekraczało granicę w Medyce. Kobieta pieszo przekroczyła polsko-ukraińską granicę. Zarejestrowały ją kamery monitoringu. Miała ze sobą transporterek z kotem i niewielki bagaż. W przenoszeniu toreb pomagał jej strażnik graniczny.

Kobieta udała się w nieznanym kierunku, nie wiemy czym i dokąd się udała w dalszą podróż. Nieznane jest jej miejsce pobytu. Do chwili obecnej, zaginiona nie nawiązała kontaktu z mężem, który znalazł schronienie na terenie Przemyśla

– informują policjanci.

Rysopis zaginionej obywatelki Ukrainy

Wzrost 158 cm, szczupłej budowy ciała, włosy dłuższe, siwe, czesana w kok, oczy niebieskie, uszy średnie przylegające, nos średni, prosty, brak uzębienia. Brak znaków szczególnych.
Była ubrana w ciemną kurtkę do kolan z kapturem, spodnie materiałowe koloru czarnego, miała na głowie chustkę w jasnym kolorze.

Wszystkie przeprowadzone do tej pory czynności i sprawdzenia nie doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu zaginionej.

Zwracamy się z apelem do osób, które mogą mieć informacje na temat miejsca pobytu zaginionej. Ponadto informacje przyczyniające się do jej odnalezienia aby kontaktowały się z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Numery telefonu do Wydziału Kryminalnego KWP 47 821 2430, 47 821 2411, 47 821 2325, całodobowo numer telefonu dyżurnego KWP 47 821 2310 lub numer alarmowy 112

– dodaje policja.