Chata Bieszczady mieszcząca się w miejscowości Smerek, w gminie Cisna została wybudowana zaledwie kilka lat temu. Właścicielka, aby móc zarobić na ten pensjonat zmuszona była wyjechać i ciężko pracować w Wielkiej Brytanii. Goście, którzy odwiedzali to miejsce, jak sami twierdzili „czuli się tam, jak w domu” i często wracali. Niestety w pod koniec października 2021 roku w obiekcie wybuchł poważny pożar. W tym czasie w budynku spało kilka osób, jednak na szczęście zdołali oni bezpiecznie wyjść na zewnątrz. Ogień pochłonął wszystko. Spłonął dach, całe poddasze wraz z wyposażeniem, elewacja, natomiast po akcji gaśniczej ocalała część piętra, ale z uwagi na zniszczenia, a przede wszystkim na zalanie, nie daje się do użytku.

Fot. pomagam.pl / Chata Bieszczady
« z 6 »

Zebrano niecałe 10 tysięcy złotych

W ramach odbudowy pensjonatu w Internecie zorganizowano zbiórkę pieniędzy, z której środki w całości przekazywane są na odbudowę obiektu. Na dzień dzisiejszy udało się zebrać kwotę 9453 złotych, a cel to 300 tysięcy złotych. Poszkodowana szacuje straty, które są naprawdę ogromne. Ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania, bo nadal prowadzone jest postępowanie w sprawie pożaru.

Aktualnie udało się przykryć budynek folią, aby zabezpieczyć go przed zimą. Ponadto wymieniono spalone okna i ocieplono ściany zewnętrzne.

„Bardzo dziękujemy za dotychczas otrzymane wsparcie i pomoc w tej trudnej dla nas sytuacji” – pisze Marzena Opyd, szwagierka poszkodowanej.

LINK DO ZBIÓRKI PIENIĘDZY