W budynku dawnej szkoły podstawowej w Łodynie powstał punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy. To właśnie w tym miejscu udzielane jest pierwsze i podstawowe wsparcie obywatelom Ukrainy, szukającym schronienia w Polsce. Ze względu na aktualną sytuację Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.

Potrzebujemy Waszego wsparcia. Wiemy, że duża część z Was chciałaby pomóc w jakikolwiek sposób naszym sąsiadom z Ukrainy. Teraz jest taka możliwość

– mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Urząd Miasta organizuje zbiórkę podstawowych artykułów, które pomogą uchodźcom w pierwszych dniach po przekroczeniu granicy i które mogą zabrać ze sobą w dalszą podróż do ośrodków dla uchodźców bądź innych punktów schronienia. Istnieje możliwość złożenia rzeczy w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych. Na zbiórkę można przekazać między innymi kubki, talerze, termosy, soki, napoje czy batony energetyczne. Ponadto podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki, w tym mydło, żel pod prysznic, chusteczki higieniczne, pasty do zębów czy szczoteczki. Burmistrz zauważa, że potrzebne są również płaszcze przeciwdeszczowe, baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki, a nawet czajniki i kuchenki mikrofalowe.

Gdzie można przekazać artykuły?

Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych, pokój nr 15, w godzinach:
Poniedziałek: 07:30 – 17:00
Wtorek – czwartek: 07:30 – 15:30
Sobota: 10:00 – 12:00

W razie pytań należy skontaktować się pod numerem telefonów: 13 460 80 10 lub 502 921 449, a także pod adresem mailowym b.ruzylo@ustrzyki-dolne.pl.

Prosimy, żeby przekazywane produkty były nowe lub w bardzo dobrym stanie technicznym. Potrzebujemy artykułów z których sami chcielibyśmy korzystać, wypranych, czystych

– dodaje Bartosz Romowicz.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych poinformował w mediach społecznościowych, że bacznie obserwuje sytuacje na przejściu granicznym w Krościenku. Wszystkie osoby czekające w kolejce zaopatrywane są w wodę.

Zdjęcie główne: Kamil Mielnikiewicz (zdjęcie ilustracyjne, Urząd Miasta w Ustrzykach Dolnych)