Na Połoninie Wetlińskiej trwa nadal przebudowa dawnego schroniska Chatka Puchatka. Jak informuje inwestor, zadania ma zostać w pełni zakończone w lipcu 2022 roku.

W planach Bieszczadzkiego Parku Narodowego było zakończyć przebudowę słynnej Chatki Puchatka jak najszybciej. Prace wykonywane są w trudnych, zmiennych warunkach atmosferycznych, na wysokości powyżej tysiąca metrów nad poziomem morza, co dodatkowo utrudnia realizację zadania. Warto zwrócić uwagę, że budowa schroniska to ogrom pracy nie tylko z zewnątrz, ale również w podziemiach obiektu, gdzie powstała już między innymi oczyszczalnia ścieków czy zbiorniki na wodę deszczową.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W Bieszczadach i Beskidzie Niskim startuje sezon narciarski

W nowym schronisku znajdą się między innymi sale dla turystów, sale edukacyjne czy dyżurka Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

„Nowa Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej nadal jest ogrodzona i stanowi plac budowy. Jak zapowiada dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w zimie kontynuowane będą prace wewnątrz obiektu. Na wiosnę rozpocznie się rekultywacja otoczenia, w tym poprawa stanu szlaków dochodzących bezpośrednio do „Chatki”. Planowane otwarcie schroniska przypada na lipiec 2022 roku.

Autor: Kamil Mielnikiewicz / BdPN