Turyści wybierający się z Soliny do Polańczyka cały czas muszą liczyć się z tym, że postoją w korkach. Na blisko siedmiokilometrowym odcinku trwają prace przy przebudowie drogi. Ich koniec zaplanowano na jesień bieżącego roku.

Remont drogi z Soliny do Myczkowa

Przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 895 na odcinku Solina – Myczków to część modernizacji dróg małej obwodnicy bieszczadzkiej, która ma w znacznym stopniu poprawi komfort i bezpieczeństwo podróżowania w okolicach Jeziora Solińskiego. Realizacja tego przedsięwzięcia jest również konieczna w celu lepszego skomunikowania powiatu leskiego z pozostałą częścią województwa podkarpackiego.

Po modernizacji, droga będzie miała 7 metrów szerokości i większą przepustowość. Rozbudowane zostaną również istniejące skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi. Powstaną chodniki, które podniosą poziom bezpieczeństwa pieszych i kierowców oraz zatoki autobusowe, a przy drodze zabezpieczone będą osuwiska, skarpy oraz brzegi cieków wodnych. Inwestycja przewiduje również stworzenie na nowo oświetlenia ulicznego.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem remont drogi prowadzony jest przy ograniczeniach polegających na ruchu wahadłowym pojazdów. Podczas przejazdu na niemal 7-kilometrowym odcinku, podróżni zmuszeni są do zatrzymania się w kilku miejscach. Takie działania powodują ogromne niezadowolenie ze strony, zarówno turystów, jak i mieszkańców. Jak zapewnia Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, roboty będą prowadzone tak szybko jak jest to możliwe. Pojawiła się również propozycja, by część prac wykonywać nocą, jednak dyrektor Miąso powiedział stanowcze „Nie”.

Z Soliny do Polańczyka alternatywną trasą?

Odcinek na którym trwają prace drogowe można ominąć, jednak liczy się to z pokonaniem dodatkowych kilometrów. Z Soliny drogą wojewódzką nr 895 kierujemy się na Uherce Mineralne, gdzie po przejechaniu przez przejazd kolejowy wjeżdżamy na drogę krajową nr 84 i dojeżdżamy nią do ronda w Lesku. Tam obieramy kierunek Cisna i przez 7 kilometrów jedziemy drogą wojewódzką nr 893. W miejscowości Hoczew skręcamy lekko w lewo, wjeżdżamy na drogę nr 894 i dalej przez Bachlawę, Średnią Wieś, Berezkę, Myczków do Polańczyka.

Inwestycja na drodze wojewódzkiej 895 na odcinku między Soliną, a Myczkowem kosztować będzie 53,4 miliona złotych, a planowane zakończenie prac przypada na jesień 2022 roku.