Sprzyjające warunki atmosferyczne pozytywnie wpływają na czas realizacji budowy kolejki gondolowej w Solinie. Od kilku dni trwa montaż wagoników, które już latem mają wozić turystów.

Podróż 8-osobowym wagonikiem kolei linowej rozpocznie się od stacji Plasza zlokalizowanej przy solińskim deptaku. Stąd turyści podziwiając monumentalną zaporę oraz pięknie położone Jezioro Solińskie wyruszą w podróż do stacji na górze Jawor.

Spektakularne widoki z perspektywy wagonika kolejki linowej

Na trasie kolei znajduje się 5 podpór o różnych wysokościach, dlatego pasażerowie wagonika będą mogli oglądać spektakularne widoki z różnych poziomów. Najniższa podpora osiąga wysokość 17 metrów, a najwyższa 75 metrów, co sprawia, że jest ona najwyższą podporą kolei linowej w Polsce. Na ponad półtorakilometrowej trasie wagony pokonają odległość aż 682 metrów pomiędzy podporami nr 2 i 3, co również będzie rekordową odległością w naszym kraju.

Podróżujący będą mogli dotrzeć na górę Jawor, na której budowana jest wieża widokowa. To z niej turyści z wysokości 50 metrów zobaczą trasę, którą pokonali wagonikiem.

Przejazd wagonikiem możliwy już tego lata

Zgodnie z planem nowy ośrodek PKL w Solinie dostępny będzie dla turystów już latem tego roku. Ma on stać się interesującym pomysłem i możliwością spędzenia atrakcyjnie czasu w Bieszczadach.

Przypomnijmy, że wagoniki prosto ze Szwajcarii przywiozła Iwona Blecharczyk, najpopularniejsza kobieta w Polsce jeżdżąca samochodami ciężarowymi, a także popularna youtuberka. Twórczyni samochodowego kanału Trucking Girl w serwisie internetowym YouTube.

Zdjęcie główne: PKL Solina