W minioną sobotę do Jasienia dotarł transport darów z Włoch. Wśród artykułów znalazły się między innymi ubrania, żywność oraz środki higieniczne. „Nasi wolontariusze jak zwykle nie zawiedli i razem mogliśmy stworzyć piękny międzynarodowy łańcuch pomocy dla pokoju” – informuje starostwo powiatu bieszczadzkiego.

Transport z Włoch do Jasienia

Organizacja transportu darów z Włoch odbyła się w ścisłej współpracy Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych z Parafią Matki Bożej Bieszczadzkiej w Jasieniu oraz parafią pod wezwaniem św. Jana Pawła II, z której pochodzili włoscy darczyńcy.

Warto w tym miejscu podziękować Kościołowi za Jego zaangażowanie oraz za wsparcie jakie niesie potrzebującym poprzez Caritas diecezjalne

– przekazuje starosto powiatu bieszczadzkiego.

Pomoc Caritas dla Ukrainy

Caritas od samego początku pomaga ofiarom wojny w Ukrainie. Wspiera zarówno ludzi, którzy pozostali w zaatakowanym przez Rosję kraju, jak i uchodźcom docierających do Polski. Caritas Polska działa we współpracy z diecezjalnymi Caritas oraz organizacjami w Ukrainie – rzymskokatolicką Caritas-SPES oraz grekokatolicką Caritas Ukraina. Jej pracownicy przygotowali 2 tysiące miejsc dla sierot i dzieci z niepełnosprawnościami różnego stopnia i uruchomili akcję Paczka dla Ukrainy, dzięki której za naszą wschodnią granicę udało się przekazać 200 tysięcy paczek, w których znalazły się między innymi żywność, środki higieniczne i kosmetyczne. Cartias pomaga również bezpośrednio na przejściach granicznych i w punktach pomocowych. Ponadto organizuje transporty humanitarne.

Przekazano również organizacjom partnerskim na Ukrainie, tj. Caritas Ukraina i Caritas-SPES blisko 600 tysięcy złotych na bezpośrednią pomoc na miejscu. Cały czas trwa zbiórka Pomoc dla Ukrainy. Naszych wschodnich sąsiadów można wesprzeć dokonując wpłat, bądź wysyłając charytatywne SMS-y o treści UKRAINA pod numer 72052

– informuje Caritas.

Źródło i zdjęcie główne: Powiat Bieszczadzki