W ostatnich dniach w ośrodku Polskich Linii Kolejowych w Solinie zamontowano wagoniki, którymi już latem podróżować będą turyści. W lutym gondole ze Szwajcarii w tą część Polski przywiozła Iwona Blecharczyk.

Informacja o transporcie wagoników kolejki linowej do Soliny bardzo szybko obiegła media społecznościowe. Było tak za sprawą osoby, a konkretnie kobiety, która dostarczyła je w ten zakątek Polski. Prosto ze Szwajcarii sprzęt przywiozła Iwona Blecharczyk, najpopularniejsza kobieta w Polsce jeżdżąca samochodami ciężarowymi, a także popularna youtuberka. Twórczyni samochodowego kanału Trucking Girl w serwisie internetowym YouTube.

Ten transport był dla mnie wyjątkowy. Wychowałam się na Podkarpaciu i pierwsze wyjazdy wakacyjne, jakie pamiętam, były właśnie nad Solinę. Dowiezienie gondoli moją własną wymarzoną ciężarówką, na którą pracowałam tyle lat, było jak uhonorowanie tych dziesięciu lat pracy i wpisanie się na karty historii Soliny za co jestem nieskończenie wdzięczna

– mówi Iwona Blecharczyk.

34-latka za pośrednictwem platformy YouTube opublikowała film pt. „Wiozę gondole do Soliny! I deliver ropeway cabines to Solina! Iwona Blecharczyk”, w którym przedstawiła dokładnie swoją podróż ze Szwajcarii w Bieszczady.