Przejście przez zaporę w Solinie to jeden z najważniejszych punktów dla każdego, kto przyjeżdża w Bieszczady. Budowla zachwyca nie tylko swoją wielkością, masywnością ale również długością. Niestety na przestrzeni ostatniego czasu, wejście na ten obiekt było bardzo ograniczone. Jak sytuacja prezentuje się na tle rozpoczynającego się długiego weekendu majowego?

Ograniczony wstęp na koronę zapory

Trakt pieszy na zaporze w Solinie zamknięto 1 kwietnia 2020 roku. Dyrektor Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce podjął taką decyzję w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i kolejnymi restrykcjami na terenie naszego kraju. Następnie obostrzenia zaczęto powoli znosić, a goście odwiedzający Bieszczady ponownie mogli skorzystać z tej atrakcji. Początkowo zakaz wstępu na zaporę obowiązywał od godziny 22:00 do 6:00, potem od 18:00 do 6:00, a w ciągu następnych miesięcy przejście przez nią w dniach od poniedziałku do piątku stało się niemożliwe. Bramy otwierane były jedynie w soboty oraz niedziele i to też w ograniczonym przedziale czasowym. Taka decyzja ma prawdopodobnie związek z wydarzeniami za naszą wschodnią granicą.

Zapora w Solinie otwarta na majówkę

Jak będzie podczas długiego weekendu majowego? Z komunikatów wydanych przez PGE Energia Odnawialna wynika, że trakt pieszy na zaporze w Solinie będzie dostępny w godzinach 6:00 – 22:00 począwszy od dnia dzisiejszego do wtorku 3 maja. Nadal zamknięte pozostaje wejście do wnętrza zapory.

Zapora wodna w Solinie to jeden z najważniejszych punktów turystycznych dla osób przyjeżdżających w Bieszczady. Obiekt cechuje się przede wszystkim wielkością i mocą. Mając 81,8 metrów wysokości i 664 metry długości, jest on aktualnie najwyższą budowlą hydrotechniczną oraz zaporą w Polsce.