Za niecałe trzy tygodnie kolarze z całego świata przejadą bieszczadzkimi drogami. Na drugi dzień sierpnia zaplanowano IV etap Tour de Pologne, który rozpocznie się w Lesku, a zakończy się w Sanoku.

Tour de Pologne ponownie w Bieszczadach

Czwarty etap Tour de Pologne odbędzie się 2 sierpnia. Start zaplanowano na Rynku w Lesku. Następnie trasa będzie wiodła małą pętlą bieszczadzką przez Hoczew, Berezkę, Myczków, Polańczyk, Sakowczyk, Rajskie, Polanę, Czarną Górną, Równię, Ustrzyki Dolne. Dalej zawodnicy pokierują się na Krościenko, Liskowate, Arłamów, Wolę Korzeniecką, Birczę, Tyrawę Wołoską, Bykowce, by po 179 kilometrach dotrzeć ostatecznie do Sanoka.

Trasa czwartego etapu będzie prowadzić między innymi przez Bieszczady i góry Sanocko-Turczańskie. Charakterystyczną cechą tego odcinka są liczne wzniesienia i zjazdy. Zawodnicy będą mieli do zdobycia 3 premie lotne: w Ustrzykach Dolnych, gminie Fredropol oraz Birczy. Ponadto 3 premie górskie w gminie Czarna (II kategoria), przy Hotelu Arłamów (II kategoria), a na 30 kilometrów przed metą w Sanoku, kolarze powalczą o trzecią premię górską w Leszczawie (II kategoria).

Zdjęcie główne: Kamil Mielnikiewicz