Jak informuje Bieszczadzki Park Narodowy od dnia dzisiejszego nieczynna jest ścieżka przyrodnicza, prowadząca po torfowisku wysokim w Tarnawie Niżnej. Torfowisko Tarnawa zostaje częściowo zamknięte ze względu na wymianę infrastruktury turystycznej.

Przez najbliższe kilka dni w Bieszczadach zapowiada się piękna, słoneczna pogoda. Zapewne jeszcze wielu turystów przyjedzie na końcówkę kolorowej jesieni. Często celem wypraw na spokojne spacery jest Torfowisko Tarnawa. Na szczęście poza Torfowiskiem w Tarnawie Niżnej w Bieszczadach jest wiele łatwych i niezwykle uroczych ścieżek spacerowych.

Torfowisko Tarnawa
Fot. Mariusz Mario Szczerba

Wspomnijmy chociażby o Rezerwacie „Sine Wiry” czy trasie prowadzącej z Polanek do cerkwi w Łopience. Są to niewymagające, a bardzo popularne trasy spacerowe.

cerkiew-w-lopience
Fot. Saga

Inną, przyjemną i krótką ścieżką spacerową jest trasa do wodospadu Szepit w Zatwarnicy, a dłuższą, ale również łatwą jest ścieżka przyrodnicza prowadząca do Jeziorka Bobrowego.

Wodospad na potoku Hylaty
Szepit/Fot. jozefbabij z pixabay

Niezwykle malownicza jest jest rownież trasa prowadząca do ruin cerkwi w dolinie Sanu w nieistniejącej wsi Krywe. Jednak ten spacer wymaga minimalnej (ale jednak) kondycji fizycznej.

krye-ruiny-cerkwi
Fot. Mariusz Mario Szczerba

>>Zobacz co jeszcze warto zobaczyć w Bieszczadach<<

Jeżeli natomiast koniecznie chcecie zobaczyć torfowisko w Tarnawie to nadal czynna jest jego część. Po prawej stronie od parkinu parkingu przez torfowisko prowadzi dębowa kładka.

Jak informuje BdPN wymiana infrastruktury na Torfowisku Tarnawa prawdopodobnie potrwa do wiosny. A więc z nowej będziemy się cieszyć, kiedy rosnąca tam roślinność zacznie budzić się do życia.