Polańczyk to jedna z tych miejscowości, która każdego roku przyciąga rzeszę turystów. Są to zarówno osoby chcące spokojnie odpocząć na brzegach Jeziora Solińskiego, popływać jachtami czy rowerkami wodnymi, jak i wczasowicze spędzający czas w uzdrowiskach. Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z tego bieszczadzkiego kurortu.

Polańczyk to miejscowość, która w pełni wykorzystuje walory turystyczne Jeziora Solińskiego. W ofercie dla odwiedzających miejscowość turystów i kuracjuszy znajdują się liczne propozycje rejsów po jeziorze, wycieczek oraz oczywiście dostosowane do potrzeb turystów kąpieliska, punkty gastronomiczne i plaże.

W okolicy funkcjonuje wiele pensjonatów, domów uzdrowiskowych, hoteli i całorocznych domków do wynajęcia. Większość noclegów w Polańczyku znajduje się w odległości od 400 do 700 metrów od ścisłego centrum, jednak wiele atrakcyjnych miejsc można zobaczyć wokół całego jeziora. Polańczyk to drugi po Solinie co do wielkości bieszczadzki kurort.

W ubiegły czwartek, na ulicy Zdrojowej w Polańczyku można było spotkać wielu kuracjuszy, przebywających w uzdrowiskach oraz ukraińskie rodziny, które w jednym z hoteli otrzymały schronienie po przyjeździe z kraju ogarnięto wojną.