Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nieustannie działają na różnych kierunkach. Wspierają Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej na przejściach granicznych. Dodatkowo wspólnie z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego koordynują działania na punktach recepcyjnych.

We wsparcie uchodźców z Ukrainy zaangażowanych jest ponad tysiąc żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na terenie całej Polski. Terytorialsi z Podkarpackiej Brygady OT pomagają przy transporcie uchodźców z granicy do punktów recepcyjnych czy prowadzą ewidencję osób. Ponadto wspierają punkty informacyjne, rozdają żywność oraz prowadzą zorganizowaną relokację uchodźców do miejsc czasowego pobytu. Żołnierze ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego są delegowani do punktów rejestracyjnych i informacyjnych.

Wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej, policji, strażakami z PSP i OSP, harcerzami oraz wolontariuszami, żołnierze zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uchodźcom, którzy przybywają do naszego kraju.

Zdjęcie główne: DWOT