Terrorystka współpracująca z tak zwanym Państwem Islamskim próbowała przekroczyć ukraińsko-polskie przejście graniczne. Czujność zachowali jednak pogranicznicy, którzy udaremnili tą próbę i zatrzymali kobietę.

Jak poinformowało Radio ZET, terrorystka współpracująca z tak zwanym Państwem Islamskim próbowała przekroczyć polsko-ukraińskie przejście graniczne. To prawdopodobnie obywatelka Uzbekistanu. Kobieta została zatrzymana i czeka na decyzję sądu w polskim areszcie. Wszystkie te informacje potwierdziła Maria Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Między innymi była to kobieta. Była młoda, drobniutka, nie wyglądała na terrorystkę. Ale tak wyglądają te struktury

– opisywała prokurator w rozmowie z Radiem ZET.

Każdego dnia, przez całą dobę strażnicy graniczni wkładają ogromny trud, aby proces przekraczania granicy był jak najbardziej sprawny. Dzięki temu osoby uciekające przed wojną szybko znajdują schronienie. Pomimo tak wielkiej skali osób przybywających do Polski, dane wszystkich są sprawdzane w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Od początku kryzysu na Ukrainie funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali już ponad 80 osób poszukiwanych za różnego rodzaju przewinienia, w tym poważne przestępstwa. Ostateczną decyzję o dalszym losie zatrzymanych podejmuje sąd.

Zdjęcie główne: BiOSG, zdjęcie ilustracyjne